مراحل صحافی پایان نامه

مراحل صحافی پایان نامه باید طبق قاعده و قانون و در بین تمامی دانشجویان ارشد و دکترای یک دانشگاه طبق اصول آن مؤسسه یکسان باشد و همه دانشجویان باید بعد از دفاع صحافی پایان نامه شان را طبق مراحل صحافی پایان نامه محل تحصیلشان تنظیم کنند. اگر این مراحل را رعایت نکنند مورد قبول دانشگاه واقع نمی شود و باید دوباره مراحل صحافی پایان نامه را طبق قاعده انجام دهند.

صحافی پایان نامه

صحافی پایان نامه

مراحل صحافی پایان نامه

هر دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد و دکترا برای فارغ التحصیل شدن باید یک موضوع جدیدی که به آن علاقه داشته و مرتبط با رشته اش باشد را انتخاب نماید سپس طبق آن موضوع پژوهش و تحقیق خود را آغاز نماید و کاری نوین و علمی را ارائه دهد و سخت ترین قسمت تحصیل در مقاطع ارشد و دکترا نیز همین پایان نامه و نوشتن آن است. پس از انتخاب استاد راهنما و مشاور و بعد از آن تصویب موضوع پایان نامه با توجه به شیوه نامه دانشگاهش دانشجو کار پژوهشی خود را آغاز می نماید. تا اینکه بعد از ماه ها و حتی در برخی موارد سال ها تلاش و پژوهش دانشجو بعد از آن دفاع از پایان نامه خود و گرفتن نمره قبولی از داور و برطرف کردن ایرادات داور از پایان نامه دانشجو باید مراحل صحافی پایان نامه را طی کند و پایان نامه ای بدون ایراد و صحافی شده و مرتب به دانشگاه و جامعه علمی وارد کند و پایان نامه ای که صحافی نشده باشد در آن دانشگاه شناخته شده نیست و دانشجو نمی تواند مراحل فارغ التحصیلی و اخذ مدرکش را طی کند. صحافی یعنی تنظیم و به هم بستن و مرتب کردن صفحات و قرار دادن دو جلد در دو طرف آن کتاب یا پایان نامه است که هم از فرسوده شدن کتاب جلوگیری می کند و هم موجب استفاده آسان تر از آن نیز هست. که صحافی کردن با دستگاه های مخصوص و توسط افرادی که با این کار آشنایند انجام می شود. صحافی پایان نامه نیز باعث جلوگیری از فرسودگی این اثر علمی در طی زمان است و باید مراحل صحافی پایان نامه طی شود تا آن پایان نامه به وسیله دستگاه های مخصوص صحافی شود.

مراحل صحافی پایان نامه

مراحل صحافی پایان نامه

سلسله مراتب مراحل صحافی پایان نامه

مراحل صحافی پایان نامه در بیشتر دانشگاه ها و مؤسسات علمی یکسان است. اما رنگ جلد روی پایان نامه در هر دانشگاهی متفاوت و معمولا رنگ مشکی، زرشکی و یا سرمه ای است که به طور معمول رنگ پایان نامه های مقطع ارشد و دکتری در هر دانشگاهی به منظور سهولت استفاده دانشجویان از آنها متفاوت است. مراحل صحافی پایان نامه به این شکل است که بعد از جلد اولین صفحه سفید و خالی است. بعد از صفحه سفید بسم الله….. گذاشته می شود. سپس صفحه عنوان فارسی که دقیقا با نوشته های رو جلد یکسان است قرار می گیرد و شامل موضوع، نام و نام خانوادگی، موضوع پایان نامه، نام استاد مشاور، نام استاد راهنما، سال دفاع پایان نامه، نام دانشگاه محل تحصیل و …. است. بعد از این صفحه دانشجو باید یک سری صفحاتی که شامل تأیید داوران و یا داور، صفحه رعایت اخلاقیات و جدید بودن پایان نامه و کپی نبودن آن و اینکه تقیلد و رونوشت از پایان نامه ها و یا آثار پژوهشی دیگر نباشد قرار می گیرد و در تمامی این ها امضا دانشجو الزامی است. این صفحات را دانشجو باید با توجه به دانشگاهش یا از سایت دانشگاه کپی بگیرد و یا از آموزش دانشگاه خود آنها را اخذ کند. سپس صفحه ای به عنوان تقدیر و تشکر از کسانی که به وی کمک کرده اند و حامی اش بوده اند قرار داده می شود که البته این صفحه اجباری نیست و آوردن آن در پایان نامه اختیاری است. بعد از این صفحات و صفحه ای که در جلسه دفاع در آن نمره داده شده است از سلسله مراتب مراحل صحافی پایان نامه فهرست مطالب با شماره صفحات و تمامی عنوان ها و زیر عنوان ها گذاشته می شود. چکیده فارسی و کلید واژه ها نیز در همه پایان نامه ها الزامی است و سپس از مراحل صحافی پایان نامه وارد تنظیم فصل های پایان نامه می شویم که معمولا با توجه به موضوع و دانشگاه هر پایان نامه شامل چهار یا پنج فصل است. بعد از فصل ها و نتیجه گیری که فصل آخر هر پایان نامه است فهرست منابع مانند کتب ،مقالات، سایت ها و …. مورد استفاده در پایان نامه قرار می گیرد و اگر پایان نامه ای دارای ضمائم و پیوست و … بود نیز در همین جا بعد از فهرست منابع نوشته می شود. از مراحل صحافی پایان نامه بعد از فهرست منابع چکیده انگلیسی که ترجمه شده چکیده فارسی است و سپس صفحه سفید خالی مانند ابتدای پایان نامه گذاشته می شود و جلد پشت پایان نامه انگلیسی تمامی اطالاعات روی جلد موضوع، نام و نام خانوادگی، نام استاد مشاور، نام استادراهنما، سال و … نوشته می شود. این کلیت مراحل صحافی پایان نامه در دانشگاه های ایران است که باید رعایت شود و شاید اندکی در بین دانشگاه ها تفاوت باشد.

 توضیح در خصوص مراحل صحافی پایان نامه

بعد از طی کردن مراحل صحافی پایان نامه باید این صفحات صحافی و مرتب شوند. روش صحافی پایان نامه مانند سایر کتب صحافی شده است و با توجه به دانشگاه و مقطع رنگ جلد صحافی یکی از رنگ های مشکی ، زرشکی یا سرمه ای با جلد گالینگور که محکم و ضخیم هست؛ انتخاب می شود و نوشته های روی جلد صحافی به رنگ طلایی و با دستگاه دیجیتال طلا کوب بر روی جلد نوشته می شود و سپس برگه ها با توجه به مراحل صحافی پایان نامه روی هم دوخته می شوند و به جلد پایان نامه وصل می شوند که کار صحافی پایان نامه مانند کتاب توسط دستگاه و افرادی که در این زمینه تجربه و مهارت دارند انجام می گیرد. رعایت مراحل صحافی پایان نامه و درست صحافی کردن پایان نامه پس از دفاع از آن توسط دانشجو یکی از حساس ترین و مهم ترین و اساسی ترین کار ها است و باید به نسبت به مراحل صحافی پایان نامه دقت و توجه کافی شود.

مراحل صحافی پایان نامه

مراحل صحافی پایان نامه

جهت مشاهده قیمت های صحافی پایان نامه کلیک کنید

تکثیر کاران می تواندبا تکیه بر بیش از نیم قرن تجربه در امور چاپ و صحافی همه ی اسناد از جمله پایان نامه های دوره های ارشد و دکتری و با توجه به موقیعت لجستیک قرارگیری در مهمترین مرکز آموزشی کشور یعنی میدان انقلاب و دانشگاه تهران و آشنایی کامل با فرمت های و روش های مورد نیاز دانشگاه های کل کشور، صحافی پایان نامه های شما را به بهترین شکل و بهترین کیفیت و نازلترین قیمت در ایران انجام دهد. همچنین در صورت نیاز شما سرویس های پرینت ارزان و کپی ارزان موسسه تکثیرکاران می‌تواند نگرانی های شما را درخصوص هزینه های سرسام آور چاپ و کپی اسناد را کاهش دهد. تکثیرکاران به منظور راحتی شما عزیزان سرویس ارسال رایگان به کل کشور را راه اندازی کرده است تا شما عزیزان بتوانید به راحتی سفارش های خود را به کل غیر حضوری برای ما ارسال نمایید و پس از تکمیل به راحتی و رایگان سفارشات خود را درب منزل یا محل کار خود تحویل بگیرید.

۰۲۱-۶۶۴۱۸۴۴۰ شماره تماس با مغازه

۰۹۳۶۴۰۴۲۲۰۵ شماره تماس همراه

۰۹۳۶۰۹۵۹۷۴۲ شماره تماس همراه (تماس از ۸ شب به بعد)

آدرس ما : تهران – میدان انقلاب – خیابان کارگر شمالی – نرسیده به فرصت شیرازی – پاساژ کتاب صفوی – طبقه اول – چاپ و تکثیر اهورا