بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد تکثیرکاران کاملا محفوظ می باشد

دستورالعمل نگارش و تدوین پایان نامه

نگارش پایان نامه

نگارش و تدوین پایان‌نامه همواره یکی از معضلات بزرگ دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می‌باشد. دانشجویان علاوه بر صرف هزینه زیاد در خصوص انجام مطالعه در خصوص پایان‌نامه و گردآوری اطلاعات مورد نیاز، باید در قالب خاصی نگارش پایان نامه را انجام دهند که با توحه به دانشگاه محل تحصیلشان، فرمت نگارش پایان نامه می‌تواند متفاوت باشد. حتی واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی که همگی زیر مجموعه یک مرکز واحد می‌ باشند نیز هرکدام دستورالعمل‌های متفاوتی برای شیوه نگارش پایان نامه دارند.

اهمیت شیوه نگارش :

با توجه به موارد ذکر شده، علاوه بر موضوع و نتایج تحقیق که ارزش بخش یک پایان نامه می‌باشد، نگارش پایان نامه در قضاوت نهایی آن بسیار موثر است. یک پایان نامه خوب مطابق با فرمت ارائه شده از سمت دانشگاه محل تحصیل می‌تواند ارزش علمی دو چندانی داشته باشد. در طور کل می‌توان به این نتیجه رسید که نگارش پایان نامه یک فرآیند کاملا تخصصی می‌باشد که یک متخصص با صرف زمان زیادی به دست آورده است. این متخصص می‌تواند  با مطالعه شیوه نگارش پایان نامه دانشگاه محل تحصیل شما بهترین صفحه آرایی پایان نامه را انجام دهد و بار علمی پایان نامه شما را بیشتر کند. سابقه ما در انجام امور پایان نامه به ما نشان داده است که یک نگارش پایان نامه حرفه‌‎ای می‌تواند پوشش قوی برای ایرادات احتمالی پایان نامه نگارش شده باشد.

 موارد مهم و قابل توجه در نگارش  :

  1. شماره‌گذاری صفحات در فرمت‌های مختلف ( با حروف الفبا ، شماره گذاری عددی و …)
  2. تنظیم فونت و سایز فونت عنوان‌های مورد استفاده در پایان نامه بر اساس شیوه نامه نگارش پایان نامه دانشگاه محل تحصیل شما.
  3. ایجاد و تنظیم فهرست خودکار با توجه به عناوین و سرتیتر‌های پایان نامه شما
  4. رفرنس دهی ( ارجاع) به فرمول‌های ریاضی، شکل‌ها، جدول‌ها، توابع و نمودارهای مورد استفاده در پایان نامه و تهیه فهرست اتوماتیک.
  5. اصلاح نگارش پایان نامه از نظر غلط املایی، علائم نگارشی و دستور زبانی فارسی و انگلیسی
  6. تنظیم اندازه صفحات، حاشیه‌ها و …

به منظور راحتی شما دانشجویان عزیز و گرامی تکثیرکارن علاوه بر ارائه خدمات نگارش پایان نامه و ویرایش پایان نامه، تصمیم به گردآوری و تجمیع اطلاعت لازم برای تدوین پایان نامه دانشگاه‌های مختلف نموده است. این لیست به تدریج کامل می‌شود.